05. 04. 2021

490 Kč

PŘES MORAVSKÝ ŘÍP ZA HUSITY A TŘEMI ROZHLEDNAMI

Zatím můžete učinit bezplatnou rezervaci

Tento zájezd doufáme bude alespoň malou záplatou za Ty, které ještě chvilku bude problém navštívit. Datum je stanoveno na Velikonoční pondělí, které mnoho lidí nechce trávit doma s očekáváním mnoha veselých návštěvníků, což neznamená, že i při zájezdu nemůže být veselo 🙂 .

Dvě malé vycházky, jeden delší špacír bude hlavně Drahanskou vrchovinou a navštívíme přes tři starší či novější rozhledny krásné a méně známé sochy sochaře samouka Stanislava Rolínka, který vytvořil hlavně jeskyni Rudku u Kunštátu a sochy v její blízkosti.

V ceně: doprava, služby průvodce (lektora)

 

ODJEZD: Žlutava 6.10h, Napajedla (Fatra) 6.20h, Otrokovic 6.30h, Zlín U zámku ( směr JS ) 6.45h, Fryšták nám. 7.05h, Hulín ( nádraží ČD ) 7.25h

Časy budou upraveny dle nástupních míst zájemců

PROGRAM:

 

KOPANINKA – jedna z nejmladších Českých rozhleden zpřístupněna v prosinci 2018. Trasa bude v délce cca 1,5 kilometru.

MALÝ A POD VELKÝ CHLUM – trasa povede z Krhova na Malý Chlum – „Moravský Říp“( 489 m.n.m.) s rozhlednou a dále kolem reliéfu St. Rolínka jako je jeho sousoší husitských bojovníků Jana Žižky z Trocnova a Prokopa Holého či husitského stoupence Jana Husa, hlavy lva a vojáka či spící dívky do Bořitova ( nám. U Václava). Trasa měří cc 8 kilometrů.


ČERNÁ HORA – pokud to bude možné a vládou povelené možnost občerstvení o zdejšího tradičního pivního moku či něčeho k snědku. Pro ty co nepotřebují osvěžovnu bude třeba pěkné vystoupat na křižovou cestu.

ŽERNOVNÍK – poslední vycházkou bude rozhledna stejného názvu k ní se vydáme po trase cca 1.5 kilometru.

V ceně není zahrnuto: cca 20 Kč

 

NÁVRAT20.00h

 

Dopravu zajišťuje autobusová doprava Gracla s.r.o