09. 10. 2021

580 Kč

(vzhledem k nouzovému stavu a uzavření zámků změněn termín)

V CENĚ: doprava, průvodce

V CENĚ NENÍ: vstupy do památek (vybere průvodce v buse)  cca dospělí 280 Kč  Senioři, ZTP a děti 195 Kč

ODJEZD:  Napajedla 5:15 h, Kvítkovice, Malenovice (křižovatka), Zlín (U zámku), Zlín (Cigánov) …….Fryšták

v případě zájmu Spytihněv (40Kč/osoba-tam i zpět),  a minimálním počtu 4 osob možný svoz do Napajedel

Uherské Hradiště(Kaufland) (70Kč/osoba-tam i zpět)

NÁVRAT: plánovaný návrat cca 21:00 – 22:00 h

PROGRAM:

VÝCHODNÍ ČECHY

 

Nové Hrady u Skutče

při prohlídce zámeckých interiérů „malého Schonbrunnu“ doplněnou o výstavu umění nábytku v proměnách staletí se seznámíme se zajímavou historií zámku. Součástí prohlídky areálu bude i galerie anglických klobouků ve zdejší oranžerii.

Zámek Nové Hrady je v Čechách ojedinělá rokoková stavba, kterou navrhl a nechal postavit původní majitel panství, hrabě Jean-Antoine Harbuval de Chamaré. Stavba z roku 1777 nebyla nikdy přestavována a dodnes si zachovala svou ryzí architektonickou podobu. Od roku 1997 je zámek v soukromém vlastnictví rodiny Kučerovy a celý areál prochází rozsáhlou rekonstrukcí.

 

   

galerie klobouků

Dámy i pánové, kteří ocení romantický módní styl, jistě rádi navštíví Galerii anglických klobouků. V expozici je vystaveno více než sto dámských klobouků roztodivných tvarů, materiálů a barev. Dočtete se také mnoho zajímavého o historii nošení klobouků, výrobní technologii a materiálech. Některé klobouky si dámy mohou vyzkoušet a pobavit se tímto nevšedním zážitkem.

Expozice je umístěna v budově oranžerie naproti labyrintu, kde je k vidění také voliéra s papoušky.

     

Zderaz

v kraji rytíře Toulovce si prohlédneme i unikátní skalní obydlí.

Poznejte život v pískovcové skále. Unikátní pískovcové obydlí a sklepy v malebné vesničce Zderaz sloužilo nemajetným občanům k bydlení ještě v 19. století. K vidění jsou dva skalní byty, v jednom je umístěna expozice fotografií mapující všechny dochované sklepy v obci.

 

Chrast

prohlídka muzea v biskupském zámku – součástí prohlídky je i kopie Kodexu gigas u nás známé pod názvem Ďáblova bible

Codex gigas neboli Ďáblova bible, největší ručně psaná kniha na světě, našla až do konce srpna domov v dobrušské synagoze. Přijeďte se podívat na výstavu, projděte se po Dobrušce a okolí a seznamte se s jedinečným příběhem díla, u jehož zrodu prý stál samotný ďábel.
Takzvaná Ďáblova bible vznikla ve 13. století patrně v klášteře v Podlažicích u Chrudimi – alespoň podle legendy, která knihu provází. Autorem prý byl mnich, kterému hrozil trest za uctívání satana. Aby se vyhnul děsivému zazdění zaživa, slíbil, že za jedinou noc napíše největší knihu, obsahující všechny vědomosti světa. Dostal veškerý potřebný materiál a pustil se do díla, ale záhy mu začalo být jasné, že úkol je nad jeho síly. O půlnoci proto zavolal čerta a upsal mu svou duši; ďábel pak nejenže knihu dokončil, ale dokonce se sám vtělil do nejznámější ilustrace na straně 290.

 

Kočí

Kostel Svatého Bartoloměje

 

Dominantou obce Kočí, jejíž vznik je datován na rok 1263 za vlády Přemysla Otakara II., je bezesporu kostel sv. Bartoloměje. Byl založen zakládací listinou královny Žofie, druhé manželky Václava IV., v roce 1397. Jeho staviteli se s velkou pravděpodobností stali bratři Lútkové. Jednolodní kostel představuje dílo vrcholné gotiky, na něj navazuje dřevěná zvonice, která společně s barokním mostem zastupuje lidovou architekturu.

zájezd se uskuteční při minimálním počtu 34 osob

 Objednávky: e-mail: info@zajezdymarcela.cz

                        tel. pí. Machová 604 684 581

nebo i níže můžete vyplnit objednávkový list

 

autobusová doprava Gracla s.r.o.