20. 03. 2021

přesunuto na 01. 06. 2021

Národní muzeum – Sluneční králové

 

 

Vážení naši přátelé, kamarádi, klienti…. určitě jste si všimli, že na hlavní stránce (ÚVOD) nám vznikla nová ikonka KLUB UMĚNÍ.

Na tuto ikonku když kliknete, tak se Vám otevřou informace pro Klub přátel výtvarného umění ze Zlína. Najdete zde přednášky, kterých se můžete účastnit, výlety, kterých se můžete také účastnit a jeden z nich Vám teď nabízíme. Můžete se stát také členem. To vše najdete pod ikonkou KLUB UMĚNÍ

Cestovat se bude vlakem, nikoli autobusovou dopravou.

 

Vážení přátelé klubu umění a knihy i vážení hosté , kteří jste také vítáni. V současné době probíhá v Praze a to v nově restaurovaném Národním muzeu jedinečná výstava Sluneční králové , která probíhá bohužel v době zákazů ale i přes to se pokusíme věřit v malý zázrak , že v PSOVI 4 se opět dostane do vyjimečného vládního režimu  , kterou před vánocemi dostala. Je to poslední možny pokus , jelikož 7.2 . výstava končí a my máme rezervaci pro cca. 15 osob . Tudíž je nutné reagovat operativně a hlásit se u pí. Hradilové ( předsedkyně KPUK ). Kromě této akce chystáme další přednášky , vlastivědné vyjížďky a vycházky a zájezdy s CA Marcela Machová.

Dopravní informace : Odjezd Zlín v 5.19 spojem R 894 Zlínský expres

                                         Návrat Praha 16.57 spojem R 895 Slovácký expres ( ZL 20.32 )
Prohlídka muzea ( předběžný plán , jenž může být pozměněn operativně dle epidemiologické situace ) se skládá za 2 částí . Mezi prohlídkami bude udělána polední pauza na občerstvení v bufetech NM ( budovu nelze opustit ).
A. 10.00 – Odborná komentovaná prohlídka výstavy Sluneční králové ( cca. 100 minut )
B   13.00 – Odborná komentovaná prohlídka plná zajímavostí o  historické budově NM ( cca 60 minut).
Po prohlídce je volno k individuálnímu programu nejen v prostorách NM.
Počet účastníků je maximálně 15 osob a je nutno rezervovat u paní P. Hradilové.
Vstupné Základní 460 ,. ( vč. lektorských poplatků NM ) Senioři , děti a studenti 330 ,-
přihlašovací poplatek 70 Kč
Jízdné si zakupuje každý účastník sám podle svých věkových a slevových parit , ale v případě , že chcete držet partu stačí při zaplacení přihlašovacího poplatku objednat a uhradit místenku u p. Hradilové ( 608741563 ).

 

…………………………………………………………

Bližší informace podává Pavla Hradilová, tel. 608 741 563