Svatomartinský Wellness – lázně Moravské Toplice

04. 11. – 07. 11. 2021

7. 390 Kč / 1 osoba na pokoji

5. 890 Kč / dospělí od 12 let…

5. 481 Kč / třetí dospělá osoba od 12 let na pokoji

4. 662 Kč / dítě 10 – 11.99 let

3. 844 Kč / dítě 4 – 9.99 let

1. 000 Kč (doprava) / dítě do 3.99 let (zdarma ubytování na přistýlce se 2 dosp. osobami)

 

V ceně je 3x ubytování, polopenze bohatým bufetovým způsobem, pobytová taxa,  doprava, neomezené vstupy do bazénů, 1x vstup do světa saun, župany, průvodce

Wellness v thajském komplexu se připlácí na místě

V ceně není pojištění léčebných výloh 54 Kč/osoba se stornem, odpovědností

                  Slovinsko – vstupy, degustace 20 € VYBERE PRUVODCE V BUSE

lázně Moravské Toplice

– Zdejší prameny byly objeveny v 50. letech minulého století čirou náhodou při hledání ropy. Místo ropy z pokusných vrtů vytryskla z hloubky 1.500 m horká voda, která dala vzniknout dnešnímu modernímu lázeňskému komplexu.

PROGRAM ZÁJEZDU

5. 11. 2020

Zlín (ABS) odjezd 01.30 h, Malenovice, Kvítkovice, Napajedla(Fatra),… Uherské Hradiště

časy lze upravit dle nástupních míst před odjezdem

minimální počet klientů pro uskutečnění zájezdu: 35

 • jako první navštívíme jeskyni Jámu pekel s ďáblem u vchoduJeskyně se nachází v Krasové oblasti Ponikva ve slovinském Štýrsku, 5 km od města Šempeter. Název Peklo pochází od skály připomínající čerta, která se tyčí nad jejím vchodem. Jeskyní protéká ponorná řeka Ponikvica, která vytváří dva vodopády, z nichž jeden je vysoký 4 m. V jeskyni můžete obdivovat různě zbarvené stalagmity a stalaktity, krápnikové varhany, drapérie a řasinky. Teplota se udržuje na 10 °C.Prohlídka trvá asi 1 hodinu, trasa je dlouhá 1 159 m.

  Oblast Kras a legenda

  Legenda říká, že kras byl stvořen, když Bůh nesl pytel kamení, který chtěl hodit do moře. Na cestě se mu pytel trochu roztrhl a bylo to právě nad Slovinskem. Kameny spadly na zem a zůstaly zde, snad na celou věčnost. Dnes jsou obyvatelé Slovinka na tento kraj náležitě hrdí. Bílé balvany ze suchého kamene, chránící bílé koně, krávy a ovce na úrodných pastvinách. A v neposlední řadě tvoří úžasné krasové jeskyně.

  Jak jeskyně získala své jméno? Pro vysvětlení potřebujete trochu fantazie, ale pokud fantazii máte, tak je možné pozorovat obraz ďábla nad vchodem do jeskyně. Dalším důvodem pro pojmenování jeskyně je jev, který lze pozorovat jen v zimě. V jeskyni se teplota i v zimě pohybuje kolem 10 °C, když venkovní teplota klesne pod teplotu v jeskyni, tak můžete pozorovat výpary vystupující z jeskyně. To vše přimělo lidi, aby se jeskyně báli a získala si toto pekelné jméno.

 

 • KARTUZIA ŽIČKA klášter

Prohlídka ruiny nejstaršíjo kláštera ve Slovinsku

 

 • od 14:00 h – 15:00 h ubytování, koupání do 20:00 h (župany v ceně pobytu)
 • večeře formou bohatého bufetu

06.11.2020

– po snídani vyjedeme na výlet za nákupy a poznáním MELINCI nákupní zastávka v lisovně dyňového oleje – nákup této zdejší gurmánské pochoutky je ze zdejší krajiny Prekmurja (mj.léčí rakovinu – prostatické problémy atd.)

(Výborný do salátů, jakéhokoli studeného pokrmu, jídlu dodá dobrou chuť)

– zastavíme se ve městečku VERŽEJ – prohlídka malého muzea včelařství kde kromě seznámení se s včelařstvím, si také budete moci zakoupit některý se zdejších produktů. Slovinské včelařství patří mezi nejrozšířenější v Evropě.

(produkty: med akátový, kaštanový, pohankový, květový, smrkový- ceny 2019 velký med 12€, malý 8€,7€, )

(možnost nákupu likéru, med s červenou řepou na vysoký tlak a tvorbu krvinek 15€, a další ….)

 

Filovci – návštěva hrnčířské dílny, která se zabývá mj. užitkovou Prekmurskou keramikou. Možnost nákupu forem na pečení a jiných hrnčířských výrobků.

SELO – návštěva vinařství a výroby uzenin (zdejší chov je zaměřen i na mangalice, jejíž maso je opravdovým zážitkem). Součástí bude i oběd guláše tzv. BOGRAČE (guláš ze 3 druhů mas – převážně hovězí, vepřové a zvěřina).

 • večeře a večerní koupání do 22:00 h

07. 11. 2020

Celý den je určený k relaxaci a pro zájemce je možnost zajištění  návštěvy místní čokoládovny nedaleko hotelu.

08. 11. 2020

– vyklizení hotelu do 10h.

Ráno s možností koupání před snídaní i po 🙂

 • cetou domů navštívíme orchideárnu –

  Ocean Orchids, jediná společnost pěstující orchideje ve střední Evropě, se nachází v Dobronaku (Dobrovnik), 43 km od Patóhegy, pouhých pět kilometrů od maďarských hranic, a ročně produkuje téměř 500 000 rostlin. Ve skleníku o rozloze 14 000 metrů čtverečních, vytápěném vlastními termálními studnami, produkuje 160 orchidejí, což jim poskytuje tropické podmínky. Díky rostoucímu zájmu zřídila slovinská společnost nedávno tropickou zahradu o rozloze 500 metrů čtverečních. Části 1 a 2 tropické zahrady a prodejní prostory.  Prohlídka trvá cca 40 minut.

  Najdete zde různé druhy květin, nejenom orchideje

NÁVRAT

Příjezd do Zlína cca 23:30 h

POPIS UBYTOVÁNÍ

Hotelový komplex Terme Vivat****S v Moravských Toplicích nabízí přímý vstup do bazénů a wellness (klienti mohou využívat hotelové sauny, fitness, cvičit aquaaerobic). Příjemné 2-lůžkové pokoje superior jsou s vlastním sociálním zařízením, TV a klimatizací.