Braši braši v naší ruině straší

(aneb noc na hradě)

16.7.-17.7.2021

580 Kč

 

 

 

 

V době, kdy se člověk přestál už trošku bát politických strašidel a jejich mocných čar, fíglů a kouzel si Vaší odvahu dovolujeme prověřit, a to na našem novém zájezdu, jenž nás zavede mezi čerty, Bílou paní a další přízraky. Ti, jenž se nebojí přenocovat ve spacáku na karimatce ve zdech ruiny, kdysi mocného hradu Starý Jičín se mají opravdu na co těšit.


Odjezd: Napajedla 15.45h, Kvítkovice 15.55h, Zlín – U Zámku 16.15h, Fryšták 16.35h

Starý Jičín – celonoční návštěva hradu, který byl založen na přelomu 12. a 13. století a jehož celá historie i s řadou pověstí budou tématem našeho pobytu ve zdech této majestátní zříceniny hradu. Po přivítání panem kastelánem nás čekají mj. střelba z luku, noční prohlídka hradu plná pověstí a legend s loučemi (prohlídka bude cca. 70 minut mezi 22 – 23 hod.), po opečení špekáčku u táboráku a pak posezení kdy se můžete občerstvit ve zdejším hradním okénku pivem, nealko nápoji, ale i štamprličkou. Nocování bude v HRADNÍ VĚŽI (v muzeu) ve vlastních spacácích na vlastních karimatkách (součástí muzea je i hradní toaleta). Hradní věž má tři patra, ve kterých dle počtu zájemců budeme rozděleni. V případě deště budeme hodovat pod stříškou.

12.6. Po ranním probuzení si můžete dopřát zdejší sladké snídaně ve formě koblížků (není v ceně). V 10.00h nás čeká prohlídka Muzea řeznictví v masokombinátu Krásno, který patří rodině Pilčíků.

Kromě prohlídky muzea shlédneme zajímavý film dokumentující práci řezníků na Valašsku a budeme mít rozšířenou degustaci (Uzeniny, pečivo, kávu nebo čaj a pivo Řeznický speciál).

Cena zahrnuje dopravu a průvodce.
Cena nezahrnuje vstupné do hradu a muzea, snídani. Dospělí 470 ,- a děti 370 ,- (v ceně vstupu do hradu je program, spaní, hradní toaleta a 1 porce špekáčků, snídaně

1 porce špekáčků obsahuje (špekáček, chleba, hořčice)

snídaně (2 čerstvé koblihy s čajem)

 

Zájezd se uskuteční při minimálních 19 počtu účastníků

 

 

e-mail: info@zajezdymarcela.cz  tel. 604 684 581 pí. Machová

 

NÁVRAT: 14.00h

 

Dopravu zajišťuje autobusová doprava Gracla s.r.o

 

Pozn. V případě zájmu kolektivů (Firmy, školy, atd.) jsme schopni zajistit i jiný termín a to i noční návštěvu s nočním odjezdem bez spaní.