Levandule na Olomoucku aneb Provence severu

26. 06.(1 místo volné)

nebo

27.06. 2021(7 míst volných)

580 Kč

Zatím můžete učinit bezplatnou rezervaci

 

 

 

 

Pro všechny milovníky levandulí, okrasných květin a krás naší vlasti jsme připravili jednodenní zájezd za poznáním.
26. června 2021 a 27. června 2021

Program:   Vážení přátelé tento zájezd je určen pro všechny co rádi poznávají krásy naší vlasti v době kdy nemůžeme vyrazit do zahraničí a tak jsme se rozhodli pozvat Vás do Moravské Provance na Zábřežsko. Na své si přijdou zejména milovníci nejen levandulí, ale i trvalek a skalniček.

Odjezd: 26. 06. Napajedla 5.50 h, Kvítkovice 6.00 h, Kroměříž AN 6.30 h,Věžky 6.50 h

              27. 06. Žlutava, Otrokovice směr Zlín a Fryšták

Cena zahrnuje: Dopravu a služby průvodce/lektora.
Cena nezahrnuje: Vstupy (vybere průvodce v buse)

Skupinové vstupné vč. Komentované prohlídky farmy je             Dospělí ( 15- 65 let) 220 ,-
Senioři (od 65 let ) 190 ,-
Děti ( 6 – 15 let ) 160 ,-

 

Bezděkov – komentovaná prohlídka Levandulového statku, kde se dozvíme informace o pěstování, zpracování a užití a to jak ve venkovních prostorách tak i v malém muzeu a levandulové destilerii.

Na statku v Bezděkově se za podpory celé rodiny úspěšně hospodaří již dlouhou řádku let. I v současné době se snažíme jít ve šlépějích prarodičů a vše kolem statku a zemědělství udržovat a rozvíjet. Daří se nám zde v pěstování ovoce, zeleniny i bylinek jako je měsíček, chrpa, máta, meduňka a hlavně levandule. Jako na správném statku zde můžete kromě bylinek vidět také zvířátka, prasátko Čendu, psy Samika a Jimmina, kočičky, slepičky a hlavně stádo oveček, které nám spásá trávu přímo v levandulích.


Zábřeh na Moravě – zde nás čekají 2 body zájmů a to vyhlášená levandulová kavárna s možností posezení u kávy či limonády s vůní levandule a dobrým zákuskem k tomu. Druhou zajímavostí města je muzeum, a expozice zaměřena na zdejšího slavného rodáka spisovatele, zlatokopa, lovce, nejvyššího soudce v Nové Sibiři Jana Eskyma Welzla.


Brníčko – trošku pohybu si dopřejeme při stoupání ke zdejší zřícenině hradu ze kterého je za příznivého počasí krásný výhled na Jesenicko.

Arboretum Makču Pikču – návštěva arboreta, kde je možno rostliny nejen obdivovat zrakem či fotografovat, ale i zakoupit trvalky a skalničky do Vaší zahrádky či skalky.

 

 

NÁVRAT20.00h

 

Dopravu zajišťuje autobusová doprava Gracla s.r.o