27.03. 2021

Dovolte abychom Vám i v této době nabídli něco málo k poznávání historie i přírody. Letošní letní sezona se bude odehrávat především v ČR a tak poznáme málo či více známe místa v naší vlasti.

Cena: 490 Kč

V ceně: doprava zájezdovým autobusem, průvodce,

V ceně není:

vstupy do památek, cca dospělí 250 Kč,

senioři, ZTP a děti 200 Kč

(Průvodce vybere vstupné v autobuse):

Návrat: do Zlína v cca. 20.30h

 

Program: 

ŽAROŠICE – krátká zastávka na významném poutním místě v Jihomoravském kraji .

Borkovany – období velikonoc nám připomene ojedinělé MUZEUM KRASLIC ( 2 v ČR ) v jejíž expozici shlédneme krátký film o malérečkách , jejichž výrobky vlastní třeba Bílý dům či Kreml.

a mnoho jiných kraslic, které si můžete i zakoupit.

HUSTOPEČE – další program bude podle Covid situace variantní
VARIANTA A – v případě uskutečnění slavností Mandloní v Hustopečích se zúčastníme zábavy a degustací na náměstí v tradičním Mandlojarmarku a Gastrozoně pak také výstupu k rozhledně v největších mandloňových sadech v ČR. Po cestě budete moci plnit hravé úkoly.
Vše bude v tzv. volném režimu – až do odjezdu. Možnost také návštěvy muzea či zdejšího restauračního pivovaru , kde se vaří i mandloňové pivo.

 

VARIANTA B – pokud se neuskuteční slavnosti bude zajištěna dle epidemiologické situace prohlídka a degustace ve zdejší mandlárně ( 3 vzorky mandlovice , paštiky . winelády a různé druhy mandliček) , pak procházka k restauračnímu pivovaru na košt piva mandloňového a samozřejmě vycházka do sadů , jenž v tomto období kvetou.

TĚŠANY ( pouze při variantě B ) zde si prohlídneme krásnou technickou památku v podobě zdejší kovárny. Jelikož je zájezd zaměřený i na gurmánsky v obou variantách uděláme v Těšanech fotopauzu pro milovníky kávy. Ve zdejší obci se totiž narodila naše nejslavnější kuchařka tohoto teplého nápoje. Její jméno je Marie Horáková známá pod uměleckým jménem MARYŠA.

Mandloňové sady v Hustopečích jsou jedinečnou raritou na území celé České republiky.

Atraktivitu a zájem turistů o mandloně zvýšila nově vybudovaná rozhledna stojící na okraji mandloňového sadu na Hustopečském starém vrchu.

 

Odjezd: Napajedla 07:10h, Kvítkovice 07:15 h, Zlín u Zámku 07:30h(směr Jižní Svahy), Burešov (zastávka MHD) 07:35 h, Fryšták 07:50 h, Hulín (vlakové nádraží) 08:10 h (čas bude upraven dle zájmu a nástupních míst)

(změna trasy je možná dle zájemců)

Možnost po domluvě za příplatek 70Kč zajet do Uherského Hradiště, při minimálním počtu 10 osob možnost zajet na Žlutavu,….

Vzhledem k nástupním místům, čas bude upřesněn v týdnu odjezdu v pokynech.

Zájezd se uskuteční při min.počtu 19 lidí