Knížecí advent      

 v Babiččině údolí

a Podorlické betlémy

05. 12. 2021

 

750 Kč

 

 

 

 

Odjezd:

5:10 Napajedla

5:20 Kvítkovice

5:40 Zlín – U zámku

6:00 Fryšták – náměstí

 

Období vánoc je spojeno se zvyky, které si každoročně připomínáme na našich cestách a letos se zaměříme na region Královéhradecký. Atmosféru Vám přiblížíme jak očima šlechty tak i obyčejného prostého lidu.

 

KVASINY – již jedenáct let se na zdejším zámku, jehož posledním majitelem byl zakladatel a konstruktér fy. JAWA Karel Janeček koná velká výstava betlémů, která bude našim prvním zastavením. Součástí prohlídky bude i návštěva Loveckého sálu a zámecké kaple svatého Antonína.

TŘEBECHOVICE POD OREBEM – snad každému z vás se při vyslovení názvu města vybaví náš asi nejslavnější mechanický Proboštův betlém. proboštův dárek původně určený pro svou ženu se stal chloubou našeho kulturního dědictví a reprezentoval vlast na výstavách EXPO v Montrealu či na IDEAL HOME SHOW 1970 v Londýně, kde jej shlédla i královna Alžběta II.

RATIBOŘICE – hlavní bod naší návštěvy bude, ale Babiččino údolí kde nás čeká prohlídka zámku v dobových kostýmech a na závěr prohlídky Vám krásné a šťastné prožití vánoc popřeje sama kněžna Kateřina Vilemína Zaháńská. Po prohlídce zámku nás čeká adventní folklorní vystoupení v Rudrově mlýně a procházka ke Starému bělidlu.

Cena zahrnuje: doprava autobusem a průvodce

Cena nezahrnuje: částku za vstupy do zámků a muzejních expozic

Dospělí: cca 360,- děti do 16 let cca 240,- studenti a senioři nad 65 let cca 270,-

které vybere průvodce v autobuse.

Předpokládaný návrat do Zlína v cca 22:00 hod

 

 
Zájezd se uskuteční při minimálním počtu 30 osob
Dopravu zajišťuje autobusová doprava Gracla s.r.o