Vánoce „u Habsburků“ 

a v Alpské soutěsce

Termín  4.12.2021

Cena  890,-

 ZAPISUJEME NÁHRADNÍKY

Odjezd:

6:45 Zlín (Náměstí práce u ABS)

7:05 Otrokovice – křižovatka (u Lidlu směr Napajedla)

7:15 Napajedla – Fatra a dále po trase

 

Vážení přátelé, dovolujeme si Vás tímto pozvat na zájezd, jenž je svou adventní skladbou programu ojedinělý a ukáže Vám Rakouský předvánoční trochu jinak, než jste možná zvyklý. Odjezd ze Zlínska je možná pro mnohé pozdní, ale chceme strávit více času ve večerním hávu a o to později tedy musíme počítat s návratem domů.

 

ZÁMEK HOF – podíváme se do vánočních interiérů zámku a jeho nádvoří, oblíbené ho místa císařovny Marie Teresie jakož i do zahrad a předzámčí, které je téměř každoročně překrásně nazdobené a plné stánků s řemeslnou výrobou a samozřejmě horkým punčem či svařákem a jinými gastronomickými lahůdkami. Zdejší adventní trhy patří mezi největší a nejprestižnější hradozámecké akce svého druhu v Evropě.

Prohlídka interiérů zámku bude ve slovenském jazyce.                                                                            

 

JANSKÁ SOUTĚSKA – přírodní advent, který je zde rok co rok populárnější se odehrává ve vstupní roklině soutěsky, která již horopisně zapadá do Vídeňských Alp. Zdejší výzdoba jíž dominuje 20 metrový vánoční strom i nabídka ukázek řemesel a degustací je lidového charakteru a ukáže nám zvyky trošku v jiné formě než na předchozím šlechtickém sídle.

 

BADEN BEI WIEN – posledním místem našeho vánočního putování bude císařské lázeňské město a město Biedermeieru Baden bei Wien, které poprvé ve svých dějinách ukáže svou předvánoční atmosféru co by lázeňské město zapsané letos na listině UNESCO. Chloubou a magnetem pro návštěvníky ve svátečním čase je výzdoba zahrad a parků kolem legendárního Casina. Pojďme tedy nasát vánoční atmosféru tam kde, kromě císařů přijížděli třeba slavní hudební skladatelé Ludwig van Beethoven, Franz Liszt či Wolfgang Amadeus Mozart.

 

Cena zahrnuje: doprava autobusem a průvodce

Cena nezahrnuje: částku za vstupy do zámků a placených areálů:

Dospělí: cca 31€, děti do 18 let cca 22€, studenti a senioři nad 60 let cca 29€,

které vybere průvodce v autobuse, připojištění léčebných výloh

 

Předpokládaný návrat do Zlína cca 01:30 hod.

Objednávky tel.: +420 604 684 581, u pani Machové. info@zajezdymarcela.cz

 

 
Zájezd se uskuteční při minimálním počtu 30 osob
Dopravu zajišťuje autobusová doprava Gracla s.r.o